Chelatacja

Terapia chelatowa działa dwukierunkowo:

Po pierwsze, udrażnia naczynia krwionośne. Uwapnione złogi, których proces narastania rozwija się latami, hamują przepływ krwi, a przez to ograniczają dostępność tlenu i substancji odżywczych komórkom i tkankom.

Po drugie, usuwa z organizmu toksyczne jony i cząsteczki metali ciężkich, które organizm człowieka pobiera z zatrutego powietrza, wody i pożywienia. Jony ołowiu, kadmu, glinu, miedzi, żelaza oraz inne cząsteczki metali ciężkich stanowią źródło wolnych rodników, które odpowiedzialne są za powstawanie cywilizacyjnych chorób zwyrodnieniowych, m.in. raka. A przecież dobrze wiadomo, ze nad Krakowem wisi trujący smog, a normy pyłu zawieszonego zostały przekroczone aż o 200 procent.

Niestety organizm człowieka nie dysponuje naturalnym mechanizmem umożliwiającym usuwanie szkodliwych cząsteczek metali, dlatego chelatacja spełnia tą brakującą, pożyteczną rolę:

Kuracja miażdżycy – podstawowe i najbardziej spektakularne wskazanie do chelatacji – przeciętnie obejmuje 20 zabiegów kroplowych. Przeważanie 10 pierwszych wlewów wykonuje się 2 razy w tygodniu, 10 ostatnich – raz lub dwa razy w miesiącu, decyduje dynamika postępów w leczeniu. Ilość ewentualnych dodatkowych połączeń indywidualnie określa lekarz prowadzący, proporcjonalnie do efektów kuracji pod koniec zaplanowanej serii zabiegów. Leczenie trwa zazwyczaj od 2 do 4 miesięcy.

W pojedynczych przypadkach prowadzi się również tzw. chelatację przypominającą np. jedno, dwa przetoczenia na 1 do 3 miesięcy po zakończonej kuracji podstawowej, jednak rzadko przekracza się ogólnie liczbę 50 wlewów dla jednego pacjenta. Chelatacja daje długotrwałą, wieloletnią poprawę w zaawansowanej miażdżycy, eliminuje skutki degenerującego ustrój działania wolnych rodników, zmniejsza odczuwanie przeróżnych dolegliwości i opóźnia powstawanie chorób cywilizacyjnych, jak również objawy przedwczesnego starzenia się.

Wlewy z witaminy C
dożylne wlewy (kroplówki) z witaminy C

Profilaktycznie ma działanie antyoksydacyjne, chroni strukturę komórkową i kluczowe jej funkcje. Zapobiega również powstawaniu niebezpiecznych związków rakotwórczych.

Chelatacja
udrażnia i oczyszcza naczynia krwionośne

Kuracja usuwa wapń z blaszek miażdżycowych i "czyści" naczynia krwionośne ze złogów lipidowo – cholesterolowych

Kroplówki witaminowe
Kroplówka regenerująca / witaminowa

Głównym składnikiem są Witaminy z grupy B, które są składnikiem systemu enzymów odpowiedzialnych za wymianę kohlenhydratow, białka i tłuszczy